Varzene
Varzene

HEDEF VE İLKELERİMİZ


Geleceğe Uzanır İnsana Dokunur...


İnsan zekasının yaratıcılığına karşılılık verebilecek metaller var mıdır? Günümüzde akıllı metaller diye de adlandırılan şekil bellekli alaşımlar bunu yapabilir. Özellikle tıpta, şekil bellekli alaşımlar çok yaygın kullanılmaktadır.Belirli bir ısıyı gördüğünde faz dönüşümü sağlayarak eski haline dönebilen bu metallilerin medikalde de bir çok kullanım alanı oluşmuştur.Örneğin biyomedikal uygulamalarda kullanılan damarlar içindeki kan pıhtılarını yakalayan bir filtre geliştirilmiştir. NiTi alaşımlı telden yapılmış çapa şeklindeki filtre damar içine sokulmadan önce düz bir tel haline getirilmekte ve damar içine yerleştirildikten sonra vücut ısısı ile harekete geçerek filtre fonksiyonu sağlayacak orijinal şekline dönmekte; böylece toplardamarın içinden geçmekte olan pıhtıları tutma görevini sağlamaktadır. İnsan hayatını kurtaran bir faz dönüşümü.

İşte Varzene Metal, nitinol diye de adlandırılan bu metalleri Türkiye ile ilk buluşturan şirkettir. Ve her daim ilklerin firması olmuştur. 2007 yılında kurulurken hep olmayanı var etme, hep ulaşılamayana ulaşma çabasını öncellemiş, teknolojiye “insana giden en kısa yol” gözü ile bakıp, bir adım öteye sıçramanın planlarını yapmıştır,

Avrupa ve Türkiye’de oldukça yakından takip edilen Varzene Metal, bugün de aynı düşünce ve kararlılıkla, yeni nesil mühendislere bir akademi, Ar-Ge çalışmalarıyla önemli bir laboratuvar, üretim kapasitesi ve tedarik gücüyle de Türk Sanayii’ne öncü bir lokomotif olmanın gayreti içerisindedir.

Varzene Metal bundan sonra da kilit alanların hizmetinde olacak, optimum sonuçlar için en doğru çelikleri düşünmeye, tasarlamaya, üretmeye ve sunmaya devam edecektir. Kendisini, gelişmiş ülkeler ligine ulaşma hedefinin bir parçası olarak gören Varzene Metal, bilimsel ve teknik çözümleri esas alan çalışmalarıyla da ileriki yıllarda Dünya’da da adından sıkça söz ettirecektir.