Varzene
VARZENE DENTAL

VARZENE DENTAL

 • VARDENT - POWDER(Co)
  Kobalt bazlı tozlar özellikle Dişçilik sektöründe oldukça yaygındır. Kullanım alanlarına örnek olarak; diş kronları ve köprüler, ayrıca kullanılan köprülerin kenar ayakları örnek olarak gösterilebilir. Son dönemlerde kobalt tozları diş implantı ve bağlantı parçaları üretilmek üzere 3D yazıcılarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu tozların Dişçilik sektöründe tercih edilmesinin başlıca nedenleri biyouyumluluğunun yüksek olması ve ihtiyaca göre farklı tane boyutlarında üretilebilmesidir.
  VARDENT - POWDER(Co) Kalite Bilgisi 0 5
 • VARDENT - DISC
  Kobalt bazlı disklerin kullanım alanı özellikle Dişçilik sektöründe oldukça yaygındır. Kullanım alanlarına örnek olarak; diş kronları ve köprüler, ayrıca kullanılan köprülerin kenar ayakları örnek olarak gösterilebilir. Kobalt Krom diskler Medikal implant sınıf 2a'ya göre biyo uyumluluğu son derece yüksek olan malzemelerdir. Ayrıca, Kobalt krom disklerin özelliklerine ek olarak uygun mekanik ve fiziksel değerlere sahip olduğundan malzeme üzerinde işleme yapmak uygundur, son olarak bu malzemelerin Dişçilik sektöründe tercih edilmesinin başlıca nedeni biyo uyumluluğunun yüksek olmasıdır.
  VARDENT - DISC Kalite Bilgisi 0 5
 • VARDENT - Co
  Kobalt bazlı çubuklar özellikle Dişçilik sektöründe oldukça yaygındır. Kullanım alanlarına örnek olarak; teleskopik diş kronları ve köprüler, ayrıca kullanılan köprülerin kenar ayakları ve restorasyon malzemeleri örnek olarak gösterilebilir. İstenilen kimyasal analize ve spesifikasyonlara göre üretilebilen Kobalt çubukları Dişçilik uygulamalarında kullanılmaktadır. Ayrıca kobalt bazlı çubukların elastik özelliğinde faydalanarak hareketli diş bağlantı parçaları olarak kullanılabilinir. Ek olarak yüksek traksiyon , pürüzsüz , hafiflik ve üstün mekanik özelliklerine sahiptir. Kobalt malzemesinin başlıca özellikleri arasında yer alan biyouyumluluk özelliği sayesinde oluşabilecek oksit formu engeller ve Dişçilik sektöründe kullanılmasına olanak sağlar.
  VARDENT - Co Kalite Bilgisi 0 5
 • VARDENT - Ni
  Nikel bazlı çubuklar özellikle Dişçilik sektöründe oldukça yaygındır. Kullanım alanlarına örnek olarak; diş yerine kullanılan köprüler, ayrıca kullanılan köprülerin kenar ayakları ve diş kronları olarak örnek gösterilebilir. İstenilen kimyasal analize ve spesifikasyonlara göre üretilebilen Nikel çubukları Dişçilik uygulamalarında kullanılmaktadır. Nikel bazlı dolu çubukların Dişçilik sektöründe yaygın olarak kullanılmasının başlıca nedeni olarak korozyona karşı direnci ve biyouyumluluğu gösterilebilir.
  VARDENT - Ni Kalite Bilgisi 0 5