Varzene
VARZENE MEDİKAL

VARZENE MEDİKAL

 • Medikal Titanyum
  Titanyum 6Al-4V ve 6Al-4V ELI alaşımları %6 Aluminyum ve %4 Vanadyum içeriğinden oluşan, medikal ve dental alanda en çok kullanılan titanyum alaşımlarıdır.
  Başlıca kullanım alanları;
  Diş implantı, vücut içi implant, toplardamar klipsi, lazer göz ameliyat ekipmanları,dental frezler, dental elevator, makas, dikiş ekipmanları, ameliyat pensesi, rekartör gibi çok çeşitli kullanım alanı vardır.
  » Medikal Titanyum Kaliteler 0 5
 • Titanium Alloy Powder
  Gaz atomizasyon yöntemi ile üretilen Titanyum alaşım tozunun tedariğini sağlamaktayız. Bu yöntemle üretilen tozdaki partiküller küresel şekle sahiptirler ve bu nedenle toz metalürji, 3D yazıcı ve metal enjeksiyon kalıplama yöntemleri ile mükemmel özelliklere sahip parçalar üretilebilinir. Ayrıca bu yöntemlerde malzeme kaybı görülmemektedir.

  Titanyum’un yüksek korozyon direnci ve mükemmel biyouyumluluğu sayesinde kemik implantı, diş implantı, ameliyat aletleri, kemik vidası olarak kullanımı yaygındır.
  0 5
 • Shape Memory Alloy
  Dünyadaki en akıllı malzemelerden olan şekil hafızalı alaşımları sunmaktayız.

  Şekil hafızalı alaşımlar;
  martensitik yapıda iken belli bir dış kuvvete maruz kalmaları sonucu değişen orijinal şekillerini, östenit faz sıcaklığına geçtiklerinde büyük oranda geri kazanabilen alaşımlardır.

  Hafif olması ve biyouyumluluğu neticesinde biyomedikal endüstrisi için önem kazanmaktadır.
  Kullanım alanları tıp, dişçilik, optometri ve ortopedik cerrahi.
  0 5
 • 1.4441 (316 LVM)
  316 LVM çubuk olarak sunduğumuz medikal, cerrahi ve implantlarda kullanılan paslanmaz alaşımdır.
  316 LVM yıllardır medikal endüstrisinde en çok kullanılan alaşımdır. Düşük karbonlu vakum altında ergitme prosesi ile elde edildiğinden temiz ve homojen bir iç yapıya sahiptir.
   
  Bu alaşım Nikel, Krom ve Molibden içermektedir buna bağlı olarak 316 L alaşımına oranla mükemmel korozyon direncine sahiptir.
   
  1.4441 (316 LVM) ASTM KİMYASAL ANALİZ
  C N Mn P Si Cr Ni Mo Cu S PRE
  .012 .095 1,6 0,02 0,31 17,40 14,56 2,74 0,07 0,001 26,442
  0 5
 • Cobalt - Chrome (CoCr) Powder
  CoCr metal tozu yüksek korozyon direncine sahip implantların üretiminde kullanılır. Kolbalt ve Krom elementerinin yüksek oranda bulunduğu bu alaşımın özgül mukavemeti çok yüksektir bu nedenle ortopedik implantlar için çok uygundur aynı zamanda diş implantı içinde kullanımı yaygındır.
  0 5