Varzene
Medikal Titanyum

Medikal Titanyum

Titanyum 6Al-4V ve 6Al-4V ELI alaşımları %6 Aluminyum ve %4 Vanadyum içeriğinden oluşan, medikal ve dental alanda en çok kullanılan titanyum alaşımlarıdır.
Başlıca kullanım alanları;
Diş implantı, vücut içi implant, toplardamar klipsi, lazer göz ameliyat ekipmanları,dental frezler, dental elevator, makas, dikiş ekipmanları, ameliyat pensesi, rekartör gibi çok çeşitli kullanım alanı vardır.
 • Titanium CP4 - Grade 1
  Titanyum Grade 1, en yumuşak titanyum malzemesi olup yüksek sünekliliğe sahiptir. Mükemmel korozyon direncine sahip, soğuk şekillendirilebilirliği iyi bir malzemedir. Ayrıca, çok yüksek korozyon direncine sahip, yüksek çarpma tokuğu bulunmaktadır.
  En yumuşak Titanyum
  Yüksek süneklilik
  Mükemmel korozyon direnci
  İyi soğuk şekillendirilebilirlik
  Titanium CP4 - Grade 1 Kalite Bilgisi 2386 5
 • Titanium CP3 - Grade 2
  Titanyum Grade 2, orta düzeyde sertliğe ve üstün soğuk şekillendirilebilirliğe sahiptir. Kaynaklanabilirliği mükemmel düzeydedir ve yüksek oksidasyon ve korozyon direncine sahiptir.
  Orta düzeyde sertlik
  Üstün soğuk şekilendirilebilirlik
  Mükemmel kaynaklanabilirlik
  Yüksek oksidasyon direnci
   
  Titanium CP3 - Grade 2 Kalite Bilgisi 2326 5
 • Titanium CP1 - Grade 4
  Titanyum Grade 4, Ti Gr 2 ve 3’den daha sert bir malzemedir.  Soğuk şekillendirilebilir fakat, sünekliği düşüktür. Çok çeşitli çevre koşulları içim yüksek korozyon direncine sahiptir. Genellikle, yüksek sertliğe ihtiyaç duyulabilecek havacılık, endüstri ve sağlık sektöründe yoğun bir şekilde kullanılır.
  Ti Gr 2 ve 3’den daha serttir
  Düşük süneklilik
  Soğuk şekillendirilebilirlik
  Titanium CP1 - Grade 4 Kalite Bilgisi 2339 5
 • Titanium Grade 5 - Titanium 6Al-4V
  Titanyum Grade 5, Ticari olarak en çok kullanılan Titanyum alaşımıdır. Yüksek sertlik ve tokluk kombinasyonu sağlar. Ayrıca iyi kaynak ve imalat özelliklerine de sahiptir.
  Yüksek Sertlik
  Isıl işleme uygun
  Süneklilik
  İmalat
  Kaynaklanabilir
  Titanium Grade 5 - Titanium 6Al-4V Kalite Bilgisi 2413 5
 • Titanium Grade 9 - Titanium 3Al-2.5V
  Titanyum Grade 9, Ti Gr 4 ve 5’in arasında ölçeklenebilecek bir sertliğe sahiptir. Yüksek korozyon dayanımı ile Sağlık, havacılık ve endüstri uygulamalarında tercih sebebidir. Ayrıca Ti Gr 1 ‘den Ti Gr 4’e kadar, yüksek sıcaklıklarda kullanımı alanına göre daha çok tercih edilir. Ve soğuk şekillendirilebilirliği iyidir.
  Orta derecede sertlik
  Kaynaklanabilirlik
  Soğuk işlenebilirlik
  Oksitli ortama uygunluk
  Titanium Grade 9 - Titanium 3Al-2.5V Kalite Bilgisi 2317 5
 • Titanium Grade 23 - Titanium 6Al-4V ELI
  Titanyum Grade 23, Ti Gr 5 ile benzer özellikleri taşır fakat, daha düşük oksijen, nitrojen ve demir yüzdesine sahiptir. Ti Gr 5’e göre daha iyi sünekliliğe ve kırılma tokluğuna sahitir.
  Tuzlusu ortamlarında mükemmel uyum
  Gelişmiş süneklilik
  Genişletilmiş süneklilik
  Titanium Grade 23 - Titanium 6Al-4V ELI Kalite Bilgisi 2518 5